• frenki aktualizoval/-a status skupiny Jaký detektor vybrat? před 4 years, 10 months

  Všem zájemcům o nový detík. Naprosto vás chápu, protože tohle potká všechny nováčky. Má rada zní takto: Dvakrát měř, než jednou koupíš.

  Videí je na You Tube mraky, i ta instruktážní. Po jakéms takéms předběžném výběru se obraťte na SOLIDNÍHO prodejce a domluvte si prostor pro vyzkoušení na polygonu. V žádném případě nekupujte detík bez znalosti, na základě”doporučení anonymních radilů!!!” Četl jsem jich i zde (existují naprosto všude) několik. Sto radilů, sto názorů!!! O radu si můžete požádat u někoho, o kom víte, že o tomto něco zná, za dodržení toho, co zde uvádím. Ale, je teoretická rady NESTAČÍ!!!

  V podstatě je to šumák, zda to bude “analog”, nebo “digitál”. To vám v té počáteční chvíli bude absolutně neznámé a nic říkající.

  Pamatujte, že ne každý detík, který vyhovuje mně, nebo nějakému “radilovi”, bude vyhovovat i vám!!!

  Ten první pocit si musíte vyzkoušet sami stejně, avšak, ani toto nebude pro “první dny hledání, kdy zatím nic nevíte a nic neumíte úplně “sichr”.

  Proto naprostá většina hledačů má-měla detíků habakuk. Otázkou také bývá, zda v počátku postačí ten “levnější”. Hm, to je špelulantská otázka, protože, při koupi “dětské hračky” a toho, že vás to opravdu chytí, jsou to vyhozený peníze za “krám”. Naopak, dobrý detík, bohužel také dražší, vám postačí již možná na několik roků (co to vydrží). No a když vám ten elán nevydrží, tak jste zase vyhodil kupu peněz z okna. Takže, prekérka, nicméně, já bych šel do lepšího detíku, což přeloženo do “japonštiny” znamená cca +-15 tisíc peněz (a více).

  Vše je otázkou peněz, které můžete-chcete, utratit.

  Otázky typu, přemýšlím -porovnávám…. tento detík a tento detík ….” když je absolutně neznáte, “pouze na dálku”, jsou ” bez vyzkoušení u solidního prodejce tak trošku pitomost na entou. Zbytečná pitomost. Něco jako nákup “ojetého auta” dle inzerátu- dle fotky a toho, co tam někdo uvedl. Bez osobní prohlídky a přítomnosti někoho, kdo tomu rozumí a ví, na co se zaměřit to je hazard o vaše peníze.

  Také pamatujte na to, že každý prodejce chce prodat své zboží a existuje docela slušná konkurence, která si jde po krku… . :pivo: