-
Jan Malý aktualizoval/-a status skupiny Chat – volný pokec před 10 years, 7 months
Oznamuji, ze dnes umrel jeden detektorar. Uz nejsem hledac a Deus putuje k novemu majiteli.
Vsem vam preji…aby novy chystany archeo zakone nesel proti vam !!!
I podle neho se rozhodnu, zda zase hledat zacnu, ci nikoli. Zatim jsem prodal, protoze si myslim, ze po novele uz by byl detik neprodejny.
JJ…sralbotka jsem
Jasné je že těch 30tis, hledaču nzahodí klacky ze dne na den.a že prodejci nepřejdou na košťata.Celej ten zákon jen jasné dává sankce za rabování archeolokalit.A stěžuje arch. papírování v případě spolupráce s amatérským hledačem.Na vic než se dohodnou na nějakém tom povolení a školení to potrvá.Nejsou lidi ani peníze.Tak černě to prostě nevidím.Jen do toho nesmí strkat nos EU ouřada a nějakéj snaživej hup
pokud by to mělo být jako v SK stane se toto jako v SK.Chodit se bude stejně ale arch. už neuviděj ani rezavej hřebík…
Kime budeme doufat, že to tak nebude. Je pravda že je čím dál více “prasat” který detektoring využívá jen k prospěchu svému, ale nechtěl bych aby ( když to řeknu hodně v uvozovkách) amaterští archeologové, kteří pomáhají oběvovat historii a pomáhají těm archáčům, na to doplatili taky……..
přesně tak
Je mozne,ze jen zbytecne sejckuju a nic tak hrozneho se nestane….ale stesti preje pripravenym.Radeji ted prodat,nez si to pak povesit na zed.A dva kamosi maji vic detiku,tak si mohu pujcovat…jen uz to nebude Deus.