Avatar profilu Robbie

Dohledávačka Garrett Pro-Pointer AT

17.8.2015 v sekci Detektory kovů a příslušenství, 4 158 zobrazení, 169 komentářů

Po delším čase jsem musel otestovat zase nějakou tu novinku. Do teď jsem používal dohledávačku TRX, ale zase jsem usoudil, že je čas na změnu, abych mohl objektivně radit ostatním a tak jsem si vzal do hledáčku Garrett Pro-Pointer AT. Nějak extra se o něm nemluví, no vždycky je lepší, když si člověk udělá vlastní názor. Říkal jsem si (a možná si to říkáte i Vy) Garrett – dokáže mě něčím ještě překvapit? No, mě překvapil. Nečekal jsem nijak výraznou změnu, ale faktem je, že tahle dohledávačka je prostě jiná, lepší. To nemluvím o tom, že je čas dovolených a vodotěsná “karotka” se prostě hodí.

DSCF0003 1024x768 Dohledávačka Garrett Pro Pointer AT

První, co bych chtěl zmínit, je rychlost zapnutí – to je opravdu bleskovost ve vteřině a hlavně příjemná práce a ovladatelnost. Jelikož je tlačítko docela tvrdé a jednolité, nemusíte se bát, že se do něj dostane bordel a pak už nebude fungovat. A vůbec, celá koncepce dohledávačky má opravdu něco do sebe. Působí tak robustně a nerozbitně a když ji vezmete do ruky, zjistíte, že taková opravdu je. Nenajdete na ní žádné gumové odchlípavající se části, nebo zbytečné gumové těsnění, které se časem stejně ošoupá. Na dohledávačce je ukazatel hloubky jak v palcích, ale jelikož Garrett myslí i na evropské zákazníky, tak i v centimetrech.

DSCF0005 1024x768 Dohledávačka Garrett Pro Pointer AT

Dalším plusem je noční přísvit. Garrett zvolil vysoce svítivou plochou LED diodu a dioda tedy nevyčnívá, ale zapadá do konstrukce a je zarovnaná zároveň s hranou. Tento fakt oceníte zejména v případě, že opravdu potřebujete dohledat něco ve tmě a potřebujete na to opravdu vidět, nebo také pokud si cestou domů zapomenete baterku icon wink Dohledávačka Garrett Pro Pointer AT Takže už žádné pseudo-přísvity, tohle je skutečná baterka.

11885055 10206882989066839 6266847629109156695 n Dohledávačka Garrett Pro Pointer AT

Garrett má vysokou citlivost, opravdu se mi ani jednou nestalo, že bych něco nenašel a to se jednalo o předměty velikosti 2mm, nebo o tenké bronzové plíšky, které klasický detektor skoro nebral. Pro-Pointer AT sice nemá největší dosah tak jako TRX, které jsem dosud měl, ale to, jak jsem zjistil, není u dohledávačky to nejdůležitější. Nejdůležitější je, aby se s ní dobře pracovalo a dohledávalo. Dosah i citlivost na cíle jsou vynikající. A k tomu tady máme tu vodotěsnost. Dohledávačku skutečně můžeme ponořít do určité hloubky ve vodě a tak se nám naplňuje název AT, tedy “All Terrain” a skutečně, dohledávačku můžeme použít prakticky všude. Ve vysoce mineralizovaných půdách (pláže a pod.) můžeme využít možnosti ztlumit si citlivost (3 stupně) a také ji odladit, aby dohledávačka nereagovala na mineralizaci a zároveň se odladila na aktuální podmínky – tedy přiblížíte Pro-Pointer AT k mineralizované půdě a zjistíte-li falešné signály, prostě promáčknete tlačítko a dohledávačka se odladí na aktuální podmínky.

DSCF0002 1024x768 Dohledávačka Garrett Pro Pointer AT

Na úpravu citlivosti se používá cyklické jednotlačítkové menu – tedy delší dobu podržíte tlačítko a pokud dohledávačka pípne jednou, máte nejnižší citlivost, dvakrát střední citlivost a třikrát největší citlivost. V běžných podmínkách chodíme na trojku, ale to je ostatně továrně nastavené – tedy dohledávačku samozřejmě nemusíte nastavovat. Navíc se při každé výměně, či vyndání baterie nastavení resetuje.

Další funkcí, která je dnes již standardem, je alarm při zapomenutí – tedy pokud jste dohledávačku zapomněli na místě, vydává konstantní signál – alarm po dobu až 1 hodiny (!) a postupně přidává na intenzitě alarmu. Navíc díky kontrastní barvě máte daleko větší šanci svůj AT opět najít.

Co se týče ceny, je AT dražší o cca. 600,- Kč proti klasickému Garrett Pro-Pointeru, který nyní vychází na cca. 4000,- ale myslím, že investovat tuto částku navíc se vyplatí za to všechno co dostanete a také za to jak robustní, odolná a spolehlivá tato dohledávačka je.

No už mám nachystanou výbavu na dovolenou a AT samozřejmě balím s sebou. Tak potom poreferuju, jak se hledalo v moři icon smile Dohledávačka Garrett Pro Pointer AT

Zápory:

Při vypínání (tlačítko se pro vypnutí musí chvíli přidržet) a ze začátku se často stává, že se nechtíc dostanete do menu, do kterého se rovněž dostáváte ještě delším přidržením tlačítka (respektive prostě tlačítko přidržíte déle, než byste měli). Ale to je asi otázka nějakého zvyku.

Klady:

Vodotěsnost, kontrastní barva, bleskové zapnutí a odladění během sekundy, vysoce svítivá led dioda.

Pokud máte dotazy, nebo chcete dohledávačku Garrett Pro-Pointer AT zakoupit, neváhejte se mi ozvat na prodejnabrno@profidetektory.cz

Robbie  wpml good Dohledávačka Garrett Pro Pointer AT garrett Dohledávačka Garrett Pro Pointer AT