Návod – vkládání nálezů a článků

19.2.2013 v sekci FAQ, 2 064 zobrazení, 281 komentářů

Vkládání nálezů

01 Nález v podobě krátkého povídání a fotek vložíte pomocí “vložit nález” na hlavní stránce. Pro vložení nálezu musíte být registrovaným uživatelem komunity.

01 kategorie Návod  vkládání nálezů a článků

02 Po rozkliknutí se Vám zobrazí položky, které je potřeba vyplnit pro úspěšné zařazení nálezu do fotogalerie. Pole označené hvězdičkou jsou povinná. První je vyplnění názvu. Pod tímto názvem bude předmět prezentován, zde zatím není potřeba vyplňovat podrobnosti.

01 vlozit nalez Návod  vkládání nálezů a článků

03 Další důležitou položkou je zařazení nálezu do správné kategorie. Pokud máte nález, který se nehodí ani do jedné kategorie, požádejte admina o vytvoření nové kategorie.

02 vybrat kategorii Návod  vkládání nálezů a článků

04 Po správném zařazení předmětu můžete doplnit stručné historické informace o předmětu, pokud jsou Vám tyto informace známé.

03 presne zarazeni Návod  vkládání nálezů a článků

05 Dalším polem je označení přibližné lokality, nebo místa nálezu. Údaje nejsou povinné.

04 lokalita Návod  vkládání nálezů a článků

06 V popisu detailu nálezu můžete vložit krátké povídání o okolnostech hledání, vykopání, nebo nalezení předmětu. Pole se dá roztáhnout podle délky textu – stačí myší zachytit pravý dolní roh a okno pro text si můžete roztáhnout do požadované velikosti.

05 podrobnosti nálezu Návod  vkládání nálezů a článků

07 Nakonec prosím vyberte fotografie. Fotografie se vybírají všechny najednou!

06 vybrat fotky Návod  vkládání nálezů a článků

Příklad: máte 2 fotografií předmětu – tlačítkem “procházet” se otevřou složky ve Vašem PC, vybereš složky, kde se nachází fotky nálezů. Nyní vybereš myší postupně jednotlivé snímky, drž při tom stisknuté tlačítko CTRL a klikejte na požadované fotografie na svém disku. K nálezu se přidávají všechny snímky tímto výběrem najednou!

07 vlozeni fotek Návod  vkládání nálezů a článků

08 Vložte nález pomocí “nahrát nález”. Po úspěšném nahrání se zobrazí potvrzovací hláška, že nález byl úspěšně vložen.

Váš nález se nyní zobrazuje v sekci “fotogalerie nálezů“.

08 fotogalerie Návod  vkládání nálezů a článků

Zde mohou ostatní registrovaní uživatelé nález hodnotit, nebo vkládat komentáře.

09 vlozeny nalez Návod  vkládání nálezů a článků

Vkládání článků do blogu

V této sekci se vkládají články o nálezech, nebo zajímavostech ze světa hledání. Pokud jste již vložili do “galerie nálezů” svůj předmět jen s krátkou popiskou, v blogu k němu můžete doplnit delší příběh o okolnostech nalezení, nebo historii místa, případně doplnit další fotografie. Všechny aktuální články se zobrazuji nejen v blogu, ale i na hlavní stránce komunity.

01 blog Návod  vkládání nálezů a článků

01 Jako první prosím vložte úvodní fotografii. Tato fotografie se bude zobrazovat i na hlavní stránce. Následně doplňte název příspěvku a text.

02 vlozeni prispevku Návod  vkládání nálezů a článků

02 Pokud se jedná o příběh, který pojednává o již existujícím nálezu, nebo nálezech, které byly dříve publikovány v “galerii nálezů”, použijte tuto existující galerii obrázků pomocí tlačítka “Přidat galerii obrázků”. Není tedy potřeba fotografie vkládat duplicitně. Galerii přidáte do článku pomocí tlačítka “nahrát vybranou galerii“.

04 pridat galerii Návod  vkládání nálezů a článků

03 Pokud chcete vložit další doplňující informace (texty, nebo dokumenty) použijte pole “přílohy”. Kliknutím a podržením tlačítka myši na modrou šipku, můžete následně měnit pořadí příloh.

03 vlozeni priloh Návod  vkládání nálezů a článků

04 Odeslání příspěvku do blogu potvrdíte tlačítkem “odeslat příspěvek”. Nyní se Váš článek zobrazuje v kategorii “hledačský blog” i na hlavní stránce komunity.

05 zobrazeni Návod  vkládání nálezů a článků