Zlatý poklad našel farmář v Phatthalungu, Thajsko

30.5.2014 v sekci Nalezené poklady, Poklady a záhady, 3 306 zobrazení, 266 komentářů

kilograme Zlatý poklad našel farmář v Phatthalungu, ThajskoZ opravdového zlatého pokladu se může těšit majitel pozemku v oblasti Phatthalung v Thajsku. Poté, co se na vypůjčil pluh, aby půdu připravil k výsadbě olejových palem, zjistil, že je jeho pozemek je vlastně nalezištěm. Zprávy se rychl roznesly a hledání pokladu se chtěli zůčastnit všichni z okolí, až se nasbíraly stovky lidí, kteří hledají dnem a nocí. Od soboty do středy, pak už se nenašel ani kus. Poklad zahrnuje zlaté plíšky, kusy, ornamenty. Váhou od gramů po kilogramový objekt (obrázek napravo).

Původně majitel ani neměl zájem dělat z hledání pokladu skupinovou záležitost. Bohužel se mu ale nepodařilo pozemek před nájezdníky ubránit. Nepomohla ani místní policie, kterou nadšenci přečíslili. Majitel tak nakonec svolil.

Úřady nálezy ověřily jako pravé, datující se 700-800 let zpátky k místní legendě. A jak dopadli nálezci? Jednotlivé kusy museli odevzdat, obdrželi však nálezné ve výši 30% hodnoty, což je orientačně 10x více než aktuální cena zlata na trhu.

platek zlata Zlatý poklad našel farmář v Phatthalungu, Thajsko

zlato bangkok Zlatý poklad našel farmář v Phatthalungu, Thajsko

hledani zlata Zlatý poklad našel farmář v Phatthalungu, Thajsko hledani zlata v noci Zlatý poklad našel farmář v Phatthalungu, ThajskoZdroj: Bangkokpost.com