Archeologové a detektoráři si umí podat ruce!

1.4.2014 v sekci Archeologie, 3 148 zobrazení, 310 komentářů

O tom, že si archeologové (ať už jednotlivci či instituce) dokáží podat ruce s detektoráři a opačně, svědčí řada občanských sdružení, tuny dosud odevzdaných předmětů, společné dohledávky, záchranné práce, publikované články na hledačských webech a podobně. Výborným příkladem může být “moravská archeologie” a Archeo Moravia. Nyní ale není řeč o lokální spolupráci.

podame si ruce1 Archeologové a detektoráři si umí podat ruce!

Tímto bychom rádi podnikli společný krok vpřed – vpřed k novému projektu, nekomerčnímu projektu. Jeho primárním cílem je prezentovat společnou práci hledačů a archeologů v různé formě a ponechat hledání s detektory kovů koníčkem v dobrém světle v očích laické i odborné veřejnosti. Pokud jsi ten, kdo

  • odevzdává nálezy a vychází si s danou institucí navzájem vstříc,
  • rád prezentuje “archeo” nálezy, které odevzdal,
  • je v kontaktu s archeology či institucemi a spolupracuje s nimi,
  • je členem sdružení, které spolupracuje,
  • je názoru, že spolupráce má význam,
  • a podobně

a hlavně, měl by jsi zájem se zapojit, tak se ozvi zde (odpovědí v příspěvku) nebo na kontaktní email detektory.archeologie@gmail.com. A třeba nám popiš i své aktuální možnosti (od lokální spolupráce po webovou prezentaci). S různými kolegy (od amatérských hledačů až po odborníky v oblasti) jsme projekt předpřipravili. Budeme rádi za příznivce, spoluautory a vůbec všechny zájemce!!!

archeologie a detektory Archeologové a detektoráři si umí podat ruce!

Děkujeme a těšíme se shaking hands Archeologové a detektoráři si umí podat ruce!