Asociace Český detektoring a ArcheoWeb

1.9.2014 v sekci Archeologie, 5 354 zobrazení, 311 komentářů

Vážení příznivci historie, hledání s detektory kovů a archeologie, rádi bychom vás informovali o nových projektech spojených s těmito zájmy. V prvé řadě je nově založená asociace Český detektoring – Asociace hledačů historie.

Impulsem vzniku byla téměř neudržitelná situace v neustále se rozrůstající komunitě nových hledačů a uživatelů detektorů, z nichž velká část vyráží do terénu bez elementárních vědomostí o tom, co se jim může pod cívkou objevit a jak se v případě nálezu historicky cenného artefaktu zachovat. Další stranou mince je velké tápání v legislativní oblasti, kdy se po různých fórech a internetových debatách vyskytuje spousta mýtů a polopravd. Pokud se jimi hledač řídí, hrozí mu reálný střet se zákonem. Všem těmto oblastem a nejen jim se Český detektoring – Asociace hledačů historie bude věnovat a šířit osvětu o tomto fenoménu nejen v řadách hledačů.

logo asociace cesky detektoring 300x300 Asociace Český detektoring a ArcheoWeb

Rádi bychom oslovili co nejširší počet hledačů a také oficiální instituce, které mají s tímto fenoménem co do činění. V této úvodní fázi bychom se rádi soustředili na to, aby se o této aktivitě dozvěděl co nejširší okruh lidí a institucí. Budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, za váš názor ať už bude jakýkoliv. Jenom tak se nám může podařit vybudovat fungující asociaci, která bude mít smysl.

Jednou z naších aktivit je příprava zpravodaje naší asociace. V průběhu několika následujících měsíců si vám dovolíme zasílat tento zpravodaj, ve kterém se vždy dozvíte veškeré novinky o naší činnosti a samozřejmě i ostatní věci týkající se detektoringu, jako takového. Více informací o nás, našem vzniku, možnostech členství a zpravodaji se dozvíte na stránkách asociace: www.ceskydetektoring.cz

ArcheoWeb.cz je druhým, samostatným projektem, který stojí za povšimnutí. Lze ho charakterizovat jako nástroj. Nástroj sloužící k prezentaci pozitivní práce hledačů s detektory kovů a související spolupráce hledačů a archeologů. Využijí ho nejen jednotlivci, ale také různé subjekty od spolků po instituce, které mají potřebu prezentace výstupů. Na stránkách ArcheoWebu k tomu naleznou dostatek prostoru. ArcheoWeb.cz se dále zabývá současnou problematikou archeologie a detektorů kovů u nás i ve světě, přináší pro vás pozvánky na nejnovější události ať už z této problematiky nebo z oblasti výstav a vzdělávacích akcí, zajímavé články nebo aktuality ze současného dění. Nedílnou součástí je databáze odevzdaných nebo zdokumentovaných nálezů, která svědčí o pozitivních výsledcích hledačů. ArcheoWeb.cz je úzce propojen se svým profilem ArcheoWeb.cz na Facebooku, který je určen pro sdílení a volnou diskusi. Stránky jsou stvořeny pro vás, takže si dovolíme vám nabídnout přímou účast na společné cestě minulostí, současností a budoucností českého detektoringu a archeologie v tomto projektu.

ArcheoWebCZ Asociace Český detektoring a ArcheoWeb

Tým ArcheoWeb.cz a Český Detektoring