Recenze detektoru DeepTech Vista Warrior
Robbie 15.5.2015 v sekci Detektory kovů a příslušenství, 6 306 zobrazení, 296 komentářů
Po bombardování dotazy, když už DeepTech Vista Warrior bude konečně skladem, se zájemci konečně dočkali. No, i když to trvalo od setkání v Mikulovském Šenku 2015 déle než jsem chtěl, nakonec jsem rád. Je to proto, že jsem jako tester DeepTechu jednoho ze dvou vyrobených prototypů (druhý šel kolegovi do Polska) měl alespoň dost času si několikrát detektor otestovat a vyzkoušet. Aktualizace (10/2015): Nyní se Warrior dodává s novou DD sondou! Ovšem i jiné sondy jsou k dispozici, stačí kontaktovat prodejce!
Klíčové body, které bych rád zmínil už na začátku jsou, že detektor je maximálně stabilní, imunní vůči elektrickému vedení, stabilní v mokré trávě, má super rychlou odezvu na cíle pod cívkou a vysokou citlivost na drobné cíle jako drobné Ag mince, které ostatní prostě přešli. Z již prochozeného a vymeteného pole, tak dokážete získat ještě mnoho drobných cílů, na které ostatní se svými “klasickými” detektory nedosáhli.
Warrior má mnoho inspirace z Visty Gold, ale zatímco Gold je vysoce specializovaný detektor, Warrior je mnohem více universální. Má podstatně méně nastavovacích prvků než Gold, ale o to lépe se s detektorem pracuje. Prostě je to opět typ detektoru jaké od DeepTechu známe – stačí jen zkontrolovat správné nastavení, zapnout a jít. Odlaďovat detektor v 90% lokalit není třeba.
Novinkou a novou funkcí pro silně mineralizované lokality je tady GAIN – kdy můžeme regulovat stabilitu detektoru, aniž bychom museli snižovat citlivost detektoru. Můžete tak docílit maximální stability detektoru tam, kde jiné stroje haprují a nejdou odladit. Z dalších doplňkových funkcí zmíním i Booster, nebo-li zesilovač, kterým detektor můžeme vyštavit na úplné maximum a zachytit i ty nejslabší signály, v místech kde je to nejvíce potřeba. Především na hlouběji uložené drobné mince.
Cívka je eliptická o velikosti 28x15cm, což zaručuje samo o sobě vysokou kvalitu separace, tedy detektoru nedělají problém předměty položené kolmo vedle hřebíku, či v jeho bezprostřední blízkosti, či dokonce položené přímo na něm. Baterie v detektoru vydrží opravdu dlouho, je to cca. 40+, samozřejmě záleží, jak často detektor používáte. Někomu tak jedny baterie (8ks AA) mohou vydržet 3 týdny, někomu měsíc, někomu dva měsíce.
Co se týče konstrukčních prvků, jsou stejné jako u Visty Gold, ale kdo by byl hnidopich a něco mu na konstrukci nevyhovovalo, tak spodní karbonovou tyč Vám klidně můžu vyměnit za jednolitou plastovou a stejně tak Vám mohu poradit ohledně výměny loketní opěrky, když Vám nebude vyhovovat ta tovární. Všechno je otázkou nějaké domluvy
Volume má větší intenzitu a tak jsou všechny tóny zcela jasné a všechno je uděláno tak, aby si každý užil pohodové hledání, bez většího přemýšlení. Mezitím co jsem testoval a chodil Warriora ještě chodím s CTX3030 a Rutusem Argo a u těchto detektorů je člověk zvyklý čučet na displej a notnou chvíli dumat přemýšlet nad tím, co je pod cívkou, než vůbec začne kopat. Tak jsem si kolikrát říkal… “kruci prdel, dneska se mi fakt nechce přemýšlet, dneska si chci prostě zahledat na pohodu”. Mno a tak jsem si vzal Warriora a s ním můžu mávat jak rychle chci, na tom prostě nezáleží, můžu mávat velmi rychle a i tak zachytím každý šustík, s digitálem se naopak musí mávat pomaleji.
Jak se s detektorem hledá:
Warrior je detektor především polní, nicméně v lese se s ním pracuje také výborně, hlavně při rozeznávání velkých želez (plošně velké signály půl barva/půl železo) jsou předměty jako podkovy a podobně. Tedy můžete jednoduše rozlišovat věci železné drobné s čistým signálem železa a pak věci velké se signálem polovičním – barvo/železa No a barevné kovy pravidelného kompaktního tvaru pak mají krásnou vysokou barvu. Malé agéčka a další drobné mince špatně otočené (např. na hraně) nechodí do železa a to je jedna s nesporných výhod detektoru – nemá problémy s tím, přiznávat barvu u nízko vodivostních cílů.
To mohli ostatně všichni vidět na setkání v Mikulovském Šenku, kdy jsme na polygonu v lehce mineralizované černozemi (žádný písek) testovali grešli na hraně ve 13cm a Warrior měl čistý signál. To samé bylo na tu samou grešli, která ovšem byla položená na hřebíku. A já jsem tam držel Warriora poprvé, takže nějaké přípravy na testovačku jsem neměl možnost dělat a navíc, každý si to mohl otestovat se svým detíkem a 95% hledačů na ty samé cíle odešli se sklopenou hlavou. Každý kdo byl u toho, potvrdí.
Schválně jsem vyrazil i na pole, které je prostě totálka vysbírané. Je to ten typ pole kde to padá (nebo spíš kdysi padalo) a tak někteří experti tam dojedou a štrádujou si to sem a tam křížem krážem, aby to za každou cenu vysbírali. Tohle mě osobně přijde na facku, protože morálka hledání je základ, mno ale tak říkal jsem si že schválně, kolik tam toho nechali. Po krátké chvíli na mě vykouklo první miniagéčko. Mno a o tom to prostě je. To je důvod, proč si lidi pořizují detíky s vysokou citlivostí. Tento detektor je pro všechny mincičkáře jak dělaný.
Zde jsou tedy některé nálezy
Warrior je detektor přesně pro každého kdo očekává mašinu s vysokou citlivostí a stabilitou a provozem bez falešných signálů. Bez složitého nastavování a bez zbytečných ovládacích prvků, jen s tím co v terénu doopravdy potřebuje.
Warrior zakoupíte na:
WWW.PROFIDETEKTORY.CZ
Robbie
Poslední komentáře