Avatar profilu kunas64

Hledání, detektory a já.

29.5.2013 v sekci Hledačův blog, 2 841 zobrazení, 282 komentářů

Vše co napíši jsou jen mé názory a skušenosti.
Hledání je o čase, mýt to v krvi a o penězích. O víkendu si najdu čas kdykoliv. Hledače nesmí odradit, když nenajde hned nic závratnýho. S tím musí počítat a s tím do toho jít. Já osobně taky nic závratnýho nenašel, ale už si nedovedu představit, co bych o víkendu dělal. A peníze, ty do toho jen dávám, nic neprodávám a ani neměnim. Radost mam jen co si najdu sám. Znám takový co nakupujou na Aukru, pak to prezentujou jako svůj nález.
Bratr začínal ze Zetexem. Byla to hrůza. Já až několik let po něm koupil Garrett 250. Spokojenost. Pak koupil Garrett 1350. O proti Zetexu byl spokojen. Já koupil za 28 000 kč Garrett 1500 s velkou cívkou, v domění, že si o proti dvěstěpadesátce polepšim. Ani ne za půl roku jsem jej prodal a koupil znova Garrett 250. Brácha na to koupil Tesero Tejon, a já za čas Tesero DeLeon. Ten šel z baráku hned za měsíc. Teď jsme oba u Garretta 350 a měnit to nebudem. Žluťáka jsem vylepšil francouzkou holí, protože mi praskla opěrka. Já i brácha chodíme na blind. Ono záleží na tom, na jaký si člověk zvykne a hlavně být prostě na správném místě.
A co se může taky stát.
V zimě chodim v kraťasech a v létě bos. Když jdu po lese bos, hledači mi nestačí. Ma taky chodidla jak nosorožec kolena. A to mne jednou složílo.
Jdu si bos krajem, u pasu kopáč, detí v ruce a předemnou ohradník. Ohradník přelézám a zachytnu za něj bosu nohu. Ohradník vyslal impuls, já stratil rovnováhu a pad na kopáč, který se zapích na stojato topůrkem do země a já se přez něj ohnul. Vyrazil jsem si dech a myslel jsem si, že je to moje poslední. Za velkých bolestí jsem se dohrabal k autu a měl jsem co dělat, abych odřídil asi 50 kilometrů do nemocnice. Tam zjistili, že mam zlomená tři žebra a hrozí propíchnutí sleziny. Představa stráty času, a že nebudu mýt k snídani maso, podepisuji revers a mizim. Čtrnác dní nemohu pomalu ani ležet, na tož hledat.
Tak pozor na úrazy, ty zdržujou od hledání. Je to jako práce, která mne zdržuje od života.
Tak hodně štěstí, a ať vám to pípe pod cívkou k vaší spokojenosti.