(Ne)překvapující výsledky testu detektorů – XP a DeepTech jako top

23.2.2014 v sekci Detektory kovů a příslušenství, 7 128 zobrazení, 351 komentářů

V zahraničí se od loňského roku vyskytují a diskutují rozsáhlé uživatelské půdní testy detektorů prováděné v Rakousku zveřejněné např. na německém fóru detektorforum.de nebo na www.dankowskidetectors.com (otevřeném fóru Thomase Dankowski). Uvádíme pro vás anglický překlad testů spolu s dalšími grafy, které ukazují zajímavé statistiky. Testy probíhaly v půdě se střední a vysokou mineralizací a zaměřily se na schopnost detekce malých cílů s měřením průměrného dosahu detektoru a v druhé řadě na separaci (resp. rychlosti odezvy) detektorů. Výsledky jsou zobrazeny pomocí bodů a pořadí (vždy zleva od nejúspěšnějšího). Takovéto testy jsou jen jedny z mnoha, výsledky se ale blíží obecně známým dlouhodobým zkušenostem u nás i ve světě pro detektory v této kategorii.

Celkové výsledky testů

AustrianDetectorComparison2h 1024x570 (Ne)překvapující výsledky testu detektorů   XP a DeepTech jako top

 

Vlevo společný graf ukazující kombinovanou hodnotou mineralizace (střední a vysoká) a rychlost odezvy detektorů. Graf vpravo ukazuje hloubkový dosah detektorů v půdách s vysokou mineralizací. Pořadí od nejúspěšnějších detektorů zleva.

DetectorDepthResults CombinedHighampLowMinerals zps41a5b4ef 300x161 (Ne)překvapující výsledky testu detektorů   XP a DeepTech jako top DetectorDepthResults HighMinerals zps9c6bc249 300x181 (Ne)překvapující výsledky testu detektorů   XP a DeepTech jako top

Vlevo dosah detektorů při všech půdách (střední a vysoká mineralizace) a rychlost odezvy detektorů (graf vpravo). Pořadí od nejúspěšnějších detektorů zleva.

DetectorDepthResults AvgMinerals zps0829d769 300x182 (Ne)překvapující výsledky testu detektorů   XP a DeepTech jako top DetectorRecoverySpeed zpse7a7b3a2 300x181 (Ne)překvapující výsledky testu detektorů   XP a DeepTech jako top