Super Six – separační sonda pro DeepTech Vista Gold

30.9.2013 v sekci Detektory kovů a příslušenství, 4 156 zobrazení, 278 komentářů

vista gold mala sonda 198x300 Super Six   separační sonda pro DeepTech Vista Gold Dnes bych Vám rád představil doplněk k detektoru DeepTech Vista Gold. Každý kdo si Vistu v posledních měsících zakoupil se již jistě poohlíží po nějakám tom doplňku, který detektoru přidá a rozšíří další rozměr v hledání. Jedná se o malou separační sondu 20x15cm, zvanou též jako “Super Six”. Z čiště praktického hlediska jde o zmenšenou verzi klasické DD sondy 28x20cm. Ale čím je vlastně stejná, přesto zároveň jiná? Jak bývá zažitým zvykem u většiny separačních sond – mají o proti běžné sondě  zanedbatelný dosah, max. 10-15cm, což v našich končinách není kupodivu ani moc populární. Přitom ale právě vynikající vlastnosti separačních sond Vám mohou zaručit daleko lepší výsledky v lokalitách, které jsou jinak z hlediska kvalitní separace zcela nedostupné. U této sondy je to však zcela jinak. Přesto, že je velikost sondy malá a přesto, že je frekvence detektoru vysoká, zachovává si i malá DD sonda vynikající hloubkové vlastnosti své větší sestřičky.

Ať už jde o hloubkové testy na destičkách na drobnou stříbrnou minci položenou na hřebíku, nebo o zlatou minci zakopanou ve 30cm na poli, signál si zachovává čistý i tam, kde pohořely ostatní (daleko dražší) detektory i s běžnou sondou! Vím o čem mluvím – sám mám velkou i malou sondu. A proč? Protože každá situace si vlastně žádá specializaci. Otázka na místě – je to důležité, mít také malou sondu? Ano, pokud hledání berete vážně, tak ano. Malá sonda má samozřejmě význam hned z několika důvodů. Můžete se přesně orientovat na místech zcela zamořených železem. Můžete se dostat mezi kořeny stromů, mezi houští, mezi skalní otvory. Můžete vypomáhat v archeologii, tam, kde běžné detektory nestačí na hledání těch nejmenších a nejdrobnějších cílů. Všechny tyto vlasnosti si zachováváte i přesto, že sonda má malý a kompaktnější tvar a průměr. Sonda rovněž může sloužit jako záložní – je malá, lehká a skladná. Dáte ji prostě jen do batohu a vyndáte ji, pokud je potřeba. Tak jako to dělám já – když přijdu na lokalitu kde jsem nikdy nebyl a usoudím, že se jedná o zajímavé místo, které je však zcela zamořené odpadem, řeknu si – ano, tak tady se vyplatí vzít si malou sondu. Vyzobu každou nízkovodivostní drobotinu a hlavně – potřebuji správně vyhodnotit signál a kopat jen to, co chci.  

Zcela přesné zaměření cíle, perfektní manipulace, zanedbatelná váha (350gr), vysoká citlivost a zároveň stejně kvalitní dosah jako u velké sondy – to jsou klady sondy 20x15cm. A zápory? Věřte nebo ne, na žádné jsem nepřišel. Malá sonda má vždycky místo v mém arzenálu a pokud je potřeba, může směle vyrazit do boje. Pokud uvažujete o zcela novém nákupu detektoru Vista GOLD, určitě se vyplatí zakoupit detektor v separačním setu, kdy nákupem dohromady ušetříte 500,- Kč. Sonda se dá zakoupit i pro detektor DeepTech Vista SMART.

vista gold sondy 1024x677 Super Six   separační sonda pro DeepTech Vista Gold

vista gold sondy lopata 1024x677 Super Six   separační sonda pro DeepTech Vista Gold

vista gold mala velka sonda 1024x677 Super Six   separační sonda pro DeepTech Vista Gold

Robbie wpml good Super Six   separační sonda pro DeepTech Vista Gold